Program Duszpasterski 2019/2020

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna kolejny trzyletni cykl pracy duszpasterskiej pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Stanowi on kontynuację teologicznopastoralnej refleksji nad sakramentami wtajemniczenia chrześcijańskiego, ale nade wszystko, podejmuje próbę pogłębienia świadomości tego, czym jest „święta i Boska liturgia”. Celem takiego działania jest budzenie w parafiach nowego impulsu i eucharystycznej żarliwości wśród duszpasterzy i wiernych, dzięki którym stanie się im bliższa istotowa więź pomiędzy tajemnicą eucharystyczną, akcją liturgiczną i zaangażowaniem na rzecz drugiego, wynikającym z przeżywania Eucharystii jako sakramentu miłości (zob. Benedykt XVI, Sacramentum caritatis, nr 5). Tematykę Programu Duszpasterskiego 2019/20, czyli pierwszego cyklu, który zaczniemy realizować, wyznaczają słowa aklamacji po Przeistoczeniu: „Wielka tajemnica wiary”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.