Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Nasza Parafia razem z Parafią św. Józefa w Szczecinie, w dniach od 20 do 28 sierpnia 2019 r. organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA

Śladami Pana Jezusa i Narodu Wybranego

20 – 28.08.2019

I DZIEŃ – GOLENIÓW – WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Goleniowie o godz. 06.45. Przelot do Tel Awiwu via Warszawa. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 20.15. Odprawa paszportowa. Transfer do hotelu w Galilei. Zakwaterowanie. Nocleg.

II DZIEŃ – JEZIORO GENEZARET – NAZARET

Śniadanie. Msza w Magdali. Tabgha – sanktuarium prymatu św. Piotra i Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Kafarnaum – park archeologiczny miasta z czasów Pana Jezusa. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Nazaret – bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ GÓRA TABOR – SAMARIA – MORZE MARTWE

Śniadanie. Góra Tabor. Wizyta w Sebastii: kościół św. Jana, forum, rzymska bazylika, teatr. Przejazd do Nablus: studnia Jakubowa. Przejscie graniczne Izrael/ Jordania. Transfer nad Morze Martwe. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – MORZE MARTWE BETANIA NAD JORDANEM – GÓRA NEBO– MACHERONT

Śniadanie. Betania nad Jordanem – miejsce chrztu Pana Jezusa w wodach rzeki Jordan. Góra Nebo – sanktuarium Mojżesza w miejscu jego śmierci. Macheront – ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek nad Morzem Martwym. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ – PETRA

Śniadanie. Przejazd do Petry. Petra – ruiny starożytnego miasta wykutego w czerwonym piaskowcu, stolicy królestwa Nabatejczyków. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEN – GRANICA JORDAŃSKO/ IZRAELSKA

Śniadanie. Przekroczenie granicy jordańsko/ izraelskiej. Wjazd na Masadę. Przejazd wzdłuż Morza Martwego. Przyjazd do hotelu w Jerozolimie. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEN –– BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Betlejem – bazylika Narodzenia Chrystusa, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna. Wzgórze Świątynne (jeśli będzie możliwość wejścia), Muzeum – makieta Jerozolimy z czasów Chrystusa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – JEROZOLIMA

Śniadanie. Góra Oliwna – panorama miasta, meczet Wniebowstąpienia, kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii w Ogrodzie Oliwnym. Jerozolima – Wieczernik, bazylika Zaśnięcia NMP, Ściana Płaczu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bazylika Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IX DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA/Goleniów

Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 05.05. Przylot do Goleniowa o godz. 14.30.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Koszt pielgrzymki: 5250 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 8 noclegów w hotelach 3* miejscowej kategoryzacji (pokoje 2 osobowe); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek Vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu 190 USD; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia: kosztów rezygnacji 2,5% lub 7,5% włączając choroby przewlekłe i nowotworowe; dopłaty do pokoju jednoosobowego 950 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich !

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1 tel. +48 (22) 635 97 75, 7201983 fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.