Pielgrzymka do Ziemi Świętej 23-30 sierpnia 2017

Razem z Parafią św. Józefa w Szczecinie, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chętnych, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do Biura Parafialnego.

ZIEMIA ŚWIĘTA

Śladami Jezusa Chrystusa

23 – 30.08.2017 (8 dni, samolot)

1 dzień: POZNAŃ – TEL AWIW – NAZARET – KANA

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu o godz. 04.00. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Tel Awiwu o godz. 06.30. Przylot do Tel Awiwu o godz. 11.40. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – MAGDALA

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Wizyta w Magdali – miejscu, z którego pochodziła Maria Magdalena. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: G. TABOR – SEBASTIA – NABLUS – JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd przez Samarię. Zwiedzanie Sebastii. Postój przy Studni Jakubowej – miejsce spotkania Jezusa z Samarytanką. Przejazd do Jerozolimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima i św. Heleny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: JERYCHO – MARZE MARTWE – EN GEDI – KASYR AL JAHUD

Śniadanie. Przejazd do Jerycha: postój pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Kasyr Al Jahud. Postój nad Morzem Martwym. En Gedi – urokliwa oaza na Pustyni Judzkiej, miejsce spotkania Dawida i Saula. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerozolimy na obiadokolację i nocleg.
6 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Kościół św.
Piotra In Galicantu. Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: JEROZOLIMA – TEL AWIW

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Obiad. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Poznania o godzinie. 21.30.

8 dzień: POZNAŃ

Przylot o godz. 01.05.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Nocleg w Jerozolimie w hotelu 7 Arches na G. Oliwnej z pięknym widokiem na starą Jerozolimę

Cena: 4.100 zł

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2 osobowe); 7 śniadań, 6 obiadokolacji i 1 obiad; opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera: biletów stępu 90 USD; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia: kosztów rezygnacji; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich !

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1 tel. +48 (22) 635 97 75, 7201983 fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *