Ogłoszenia Parafialne

1.W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą i ofiarami składanymi do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła, przychodzimy z pomocą 2004 polskim misjonarkom i misjonarzom, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych.

• w poniedziałek wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego bp i dK

• we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego, nowenna do MB Nieustającej Pomocy

• w środę nabożeństwo Różańcowe o g.17.30

• w piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego

3.W Wielkim Poście w piątek w dużym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o g.17.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o g.18.00. W niedzielę w małym kościele nabożeństwo Gorzkie Żale o g.17.15. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.

4.We wtorek o g.19.00 na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić duchowość biblijną.

5.W sobotę o g.9.00 sprzątanie dużego kościoła i otoczenia. B. dziękuję wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie świątyni do niedzielnych Eucharystii.

6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” . Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7.Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za ofiary na prace wykończeniowe wnętrza nowego kościoła: składane na tacę budowlaną 3.551 zł, do skarbony i w kopertach 1.073 zł oraz za wpłaty na konto parafialne 595zł. Mamy zebraną kwotę 5.200zł na położenie płytek kamiennych na podłogę nowego kościoła. O ofiarodawcach pamiętam w codziennej modlitwie.

8.Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych patronów, a wszystkim życzę opieki Matki Bożej.

16 marca 2019 r.                                                  ks. Adam Auguściak