Ogłoszenia Parafialne

1.Trwa miesiąc maj, w którym odmawiając litanię loretańską czcimy NMP. Nabożeństwa majowe o g. 17.30

2.Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. przeżywają Biały Tydzień, od poniedziałku do piątku spotykają się w dużym kościele na Mszy św. o g.18.00. W niedzielę na Mszy św. o g.12.30 poświęcenie i wręczenie pamiątek I Komunii św.

• we wtorek po nabożeństwie majowym nowenna do MB Nieustającej Pomocy

• w środę wspomnienie św. Rity z Cascia z, nabożeństwo Różańcowe o g.17.30

• w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, po nabożeństwie majowym nowenna do Miłosierdzia Bożego

4.We wtorek o g.19.00 na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić duchowość biblijną.

5.W sobotę o g.9.00 sprzątanie dużego kościoła i otoczenia. B. dziękuję wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie świątyni do niedzielnych Mszy św.

6.Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego, który chcemy zorganizować w sobotę 22 czerwca. W programie m.in. konkurs Biblijny z główną nagrodą którą będzie rower; konkurs na najsmaczniejsze ciasto; konkurs plastyczny dla dzieci; rozstrzygnięcie konkursu literackiego nt. I Pielgrzymki św. Jana Pawła do Polski z 1979 r., osoby zainteresowane prosimy o składanie prac do 12 czerwca w zakrystii lub w Biurze Parafialnym, forma wypowiedzi literackiej dowolna. Na uczestników konkursów czekają cenne nagrody. W programie festynu także gry i zabawy sportowe, dmuchane pałace i mała gastronomia. Zwracamy się z prośbą do osób, które chcą zostać sponsorami nagród konkursów i zabaw, o włączenie się w nasze wspólne dzieło.

7.Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” . Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8.Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za ofiary na prace wykończeniowe wnętrza nowego kościoła: składane na tacę budowlaną 2.419 zł, do skarbony i w kopertach 570 zł oraz za wpłaty na konto parafialne 780 zł. Zbieramy fundusze na położenie płytek kamiennych na podłodze w nowym kościele i mamy zebraną kwotę 13.200 zł. O ofiarodawcach pamiętam w codziennej modlitwie.

9.Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych patronów, a wszystkim życzę opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.

18 maja 2019 r.                                               ks. Adam Auguściak