Ogłoszenia Parafialne 20.05.2018

1.Msze św. niedzielne w małym kościele są odprawiane o g.8.00 i 18.00, a w dużym kościele o g.9.30, 11.00 i 12.30.

2.Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny, od jutra kontynuujemy czas w ciągu roku.

3.Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. przeżywają Biały Tydzień. Jutro uczestniczą w pielgrzymce do Sanktuarium MB w Rokitnie. Od wtorku spotykają się na Mszy św. o g.18.00 w dużym kościele. W piątek na zakończenie poświęcenie i wręczenie pamiątek I Komunii św.

4.Trwa miesiąc maj, w którym odmawiając litanię loretańską czcimy NMP, nabożeństwa majowe odprawiane są o g.17.30

• w poniedziałek uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji

• w środę Różaniec z nabożeństwem majowym o g.17.30

• w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• w piątek wspomnienie św. Grzegorza VII Pp

• w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza k

• w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej

6.W związku z nową sytuacją odprawiania Mszy św. w dużym kościele. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w sprzątaniu dużego kościoła. Zapraszam osoby chętne do pomocy w sobotę o g.9.00, aby przygotować świątynię do niedzielnych Eucharystii.

7.Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na budowę kościoła: za ofiary na tacę budowlaną 2.960 zł, za ofiary składane do skarbony i w kopertach 483 zł oraz za wpłaty na konto parafialne 260 zł. O ofiarodawcach pamiętam w codziennej modlitwie.

8.Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” z szeregiem ciekawych artykułów. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9.Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych patronów, a wszystkim życzę opieki NMP Matki Kościoła.

19 maja 2018 r.                                                 ks. Adam Auguściak