Ogłoszenia Parafialne 17.12.2017

Podobny obraz

1.Od 17 grudnia czyli od dzisiaj rozpoczynamy dni bezpośrednio przygotowujące do uroczystości Bożego Narodzenia.

2.W Adwencie na Mszy św. roratniej razem z Maryją przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Roraty od wtorku do piątku o g.6.30. Na roraty zapraszam z lampionami, a dzieci zachęcam do wykonania serc, na których proszę wypisać wykonany dobry uczynek, serce te złożymy w żłóbku Dzieciątka Jezus. Na roraty zapraszam szczególnie te dzieci, które jeszcze w nich nie uczestniczyły.

• w czwartek wspomnienie św. Piotra Kanizjusza k i dK

• w niedzielę IV Adwentu, przeżywamy jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia, w tym dniu nie będzie Mszy św. o g.18.00. Wieczorem w gronie rodziny zasiądziemy do kolacji wigilijnej. Niech rozpocznie się ona od czytania fragmentu Ewangelii o narodzinach P. Jezusa, modlitwy i dzielenia się opłatkiem. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd. Msza św. pasterka o g.21.00, 22.30 i 24.00.

• w poniedziałek uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msza św. o g.9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

4.We wtorek o g.19.00 na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić duchowość biblijną.

5.Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” z szeregiem ciekawych artykułów. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można także nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5.Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na budowę kościoła: na tacę budowlaną 2.423 zł, składane do skarbony i w kopertach 409 zł oraz za wpłaty na konto parafialne 8.960 zł. Do nowego kościoła wejdziemy, gdy wykonamy prace za ok. 152.728 zł. O ofiarodawcach pamiętam w codziennej modlitwie. Dziękuję również za ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6.Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych patronów, a wszystkim życzę opieki Matki Bożej.

16 grudnia 2017 r.                                                 ks. Adam Auguściak