Ogłoszenia Parafialne 19.11.2017

WŚw.

1.Obchodzimy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Światowy Dzień Ubogich, to dar Ojca Świętego Franciszka dla Kościoła. Pragnął On zwrócić uwagę nas wszystkich na to, że mamy wokół siebie ludzi ubogich. Zachęcam do wzięcia charytatywnej torby miłosierdzia i zapełnienia jej artykułami spożywczymi lub chemicznymi. Można ją przynieść do parafii, placówki Caritas, lub przekazać bezpośrednio osobie potrzebującej.

2.W listopadzie w modlitwie Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa przed Mszą św. wieczorną.

• w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego k

• we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP

• w środę wspomnienie św. Cecylii dz i m, Nabożeństwo różańcowe o g.17.30, przed różańcem wypominki za zmarłych

• w piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac k i Towarzyszy mm

• w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o g.12.30 poświęcenie i wręczenie krzyżyków dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.

4.Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” z szeregiem ciekawych artykułów. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5.Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na budowę kościoła: na tacę budowlaną 2.056 zł, składane do skarbony i w kopertach 709 zł oraz za wpłaty na konto parafialne 760 zł. Do nowego kościoła wejdziemy, gdy wykonamy prace za ok. 174.412 zł. O ofiarodawcach pamiętam w codziennej modlitwie.

6.Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych patronów, a wszystkim życzę opieki Matki Bożej.

18 listopada 2017 r.                                                 ks. Adam Auguściak