Ogłoszenia Parafialnego Zespołu CARITAS

I. Wraz z nastaniem Adwentu rozpoczyna się już po raz XXIII Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej coroczne wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek dzieci, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach oraz na pomoc edukacyjną.

Zanieśmy do naszych domów Płomień Miłosierdzia, kupując świecę Caritas przy wyjściu z Naszego Kościoła.

Wychodząc z Naszego Kościoła można również zakupić kartki świąteczne, ze sprzedaży których % dochodu zostanie przeznaczony na podopiecznych tutejszego Zespołu CARITAS.

II. Tradycją w Naszej Parafii stało się już także organizowanie świątecznego wsparcia dla najuboższych mieszkańców naszego osiedla. Parafialny Zespół CARITAS, przy wsparciu parafian, pragnąłby przekazać paczki żywnościowe dla swoich podopiecznych. Każdy kto, w tym szczególnym czasie, chciałby wesprzeć konkretną rodzinę pozostającą pod opieką tutejszego Zespołu CARITAS, proszony jest o zabranie jednej świątecznej kartki z przygotowanego drzewka, na której wskazane zostały potrzeby konkretnej rodziny.

Wspólnie zadbajmy o to, by noc upamiętniająca Narodziny Jezusa Chrystusa we wszystkich domach naszej parafii, była godnie świętowana.

Uprzejmie prosimy o dostarczenie paczek do 17 grudnia 2017 roku – Ofiarodawców prosimy również o dostarczenie darów ich serca do siedzimy Parafialnego Zespołu CARITAS, tj. na zaplecze plebani przy nowobudowanym kościele – ul. Kościelna 2. Czekamy na Państwa w każdą niedziele, wtorek
i czwartek
, począwszy od 10 grudnia 2017 roku, w godzinach od 16:00 do 18:00.

Już teraz składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ
za Państwa ofiarność i włączenie się w akcje przeprowadzane przez Parafialny Zespół CARITAS.